головна
фото
ціни
лікування
зробити
замовлення
статті
посилання
Лікування суглобів саки
Лікування безпліддя у жінок
Бюджетний відпочинок до Криму


Сакська грязелікарня - найкращі грязелікарні України.

Грязелікарня - місце, де для лікування хворих використовують лікувальні грязі. Унікальні властивості цілющих грязей відомі з глибокої давнини. Перші згадки про грязелікування знайдені в працях Геродота, Плінія, Птолемея, а історія використання починається ще в стародавньому Єгипті. Лікувальні грязі - унікальний ресурс, дарований матінкою природою, який рятує від безлічі захворювань. Грязелікування розвинене в багатьох країнах світу, а грязелікарні є в таких країнах як: Ізраїль, Болгарія, Німеччина, Чехія, Росія і Україна.

Грязелікарні України - успішно справляються із захворюваннями периферичної нервової системи, опорно -рухового апарату, гінекологічними та урологічними хворобами. Лікувальна грязь, нейтралізує радикали, сповільнює процес старіння, покращує регенерацію шкірних і кісткових тканин, мобілізує внутрішні сили організму і активізується процес само зцілення.

В Україні кілька курортів, де є грязелікарні:
1. Курорт Слов'янськ - стара, добре відома грязелікарня України. Лікувальні грязі видобувають з озера Рапне, лікувальні властивості якого вивчені в 1827 році Яковлєвим.
2. Грязелікарня Куяльник - відкрилася в 1892 р., працює до цих пір і це кращий заклад подібного роду не тільки Одеси, а й усього Українського узбережжя Чорного моря.
3. Сакська грязелікарня - мабуть, найкраща не лише в Україні, а й на теренах колишнього СРСР і всього світу. Завдяки Чорноморському узбережжю і південному клімату саме тут курортне лікування розвивається семимильними кроками, а грязі Сакського солоного озера, за складом, одні з найефективніших у світі.

Найчастіше грязелікарні в Україні - це великі лікувальні центри, з розвиненою інфраструктурою з видобутку грязі, їй застосуванню і науковою роботою щодо вдосконалення методик лікування. Всі процедури в тому числі і в сакської грязелікарні проходять під наглядом лікарів, так як є побічні ефекти і протипоказання.

Грязелікарня Саки.

Грязелікарня Саки, її створення, послужило поштовхом для розвитку міста. Але місто Саки своїм існуванням зобов'язаний не тільки лікувальним грязям, а й людям, які вивчали її властивості. Перший лікар, який спостерігав за лікуванням хворих у літні місяці, був Н.А. Оже. Його книга про медичні властивості Сакської грязі і медичні показання для її застосування стали результатом його праць в Криму. Микола Антонович був так само одним з перших, хто вказував на протипоказання бруду і обов'язковому спостереженні фахівців при лікуванні хворих. Грязелікарня Саки при ньому тільки починала свою славну історію, 30 хворих в 1828 році і вже 330 в 1850 році відвідали місто та її лікувальні установи.

Становленню грязелікування в Саках допомагав і граф Воронцов, він був ідейним натхненником, організатором і фінансистом будівництва першої сакської грязелікарні. У 1840 році легке будова дозволило приймати теплі ванни в будь-яку погоду. Багаті пацієнти хотіли кращого обслуговування, але гроші на більш комфортні умови вийшло знайти лише до 1846 року, комплекс будівель був зведений з дерева прямо на палях біля озера. До середини століття в саках лікуються вже й іноземці, і офіцери Чорноморського флоту. Життя в селі Саки влітку оживала, гості міста розміщувалися спочатку по дворах, пізніше було побудовано казенне кам'яна будівля на 70 персон. Лікування проводилося тільки влітку, під наглядом лікаря.

Свій розвиток грязелікарня сповільнила в часи Кримської війни, хворі зовсім не приймаються, руйнуються практично всі будівлі в селищі. Відновлення починається до 1860 року, тоді для лікування офіцерів зводиться нова будівля грязелікарні в Саках.

До кінця 19 го століття, курорт активно розширюється, будується барак для безкоштовних хворих, готель і, в першу, ванне відділення. В цей же час закладається перший в західному Криму парк, пробурені артезіанські колодязі, з'являється каналізація та водопровід.

Грязелікарня в Саках в той час успішно лікувала такі хвороби як: ревматичні захворювання, хвороби кістокСаки грязелечебница і суглобів, хвороби шкіри, жіночі хвороби, а так само боролися з захворюваннями нервової системи. Застосовували такі процедури як: грязьові ванни, розвідні і рапниє ванни, а так само « потельную кімнати». Лікування було платними, але бажаючих оздоровитися завжди було більше, ніж могли прийняти пансіони, тому жителі здавали всі поруч стоять хати, зводили приватні готелі.

У 20 столітті лікар Налбандов С.С організовує в Саках вітчизняну школу пелотерапія, оснащує медичні кабінети і лабораторії, запрошує кваліфікованих докторів. Ніколи ще грязелікарня Саки не була такою сучасною. У цей час на курорті працює хірург Бурденко, впроваджуються нові методи лікування із застосуванням електрики і запускається лабораторія, яка стежить за сакскими озерами і брудом.

Саме сакські грязі і грязелікарня були причиною будівництва залізниці з Сімферополя до Євпаторії в 1915 році. У цьому ж році задумано створення великого лікувального центру в Саках на 800 пацієнтів, але революція і громадянська війна не дозволили цим планам втілитися в життя.

У радянський час курорт налічував близько 8 тис чол, в місті з'явилися школа, кінотеатр, сад, бібліотека, провели світло.

Друга Світова загальмувала розвиток курорту, а грязі не могли допомагати відновленню поранених, так як місто з 1941 по 1943 роки був окупований німцями. Перших пацієнтів селище приймає у військовому санаторії в 1945 році.

До 1953 року відновлюються всі корпуси оздоровниць, а селище роком раніше змінив статус на місто. 1973 розпочався з відкриття санаторію "Полтава", а в 1974 році побудований санаторій для спинальних хворих імені М. М. Бурденка. Грязелікарня Саки стає відомою по всьому СРСР і країнам соціалістичного табору. Пізніше були побудовані санаторії Саки, ім. Леніна ( Сакрополь ), Північний ( Північне Сяйво ), дитячих санаторій Блакитна Хвиля і санаторій Танжер.

Професор Щербаков, говорив: " Всякий, хто мав випадок спостерігати застосування бруду як лікувальний засіб, міг переконатися на власні очі, який могутній терапевтичний фактор в ній полягає...".

Грязелікарня Саки володіє такими ресурсами та методиками лікування, що дозволяє ефективно боротися з багатьма захворюваннями.

Ось, що можна ще сказати про курорт і про його грязелікарнях.
Грязеобразованіе - тривало тисячі років і відбувається зараз. У ньому беруть участь частки глини, пісок, мінеральна сіль, рослинні організми і різні мікроорганізми.
Сакська грязь - це еластичне з'єднання, масляниста, чорного кольору, з запахом сірководню. Склад грязі: вода, розчинені в ній солі натрію, кальцію, калію, магнію, оксосодержащіе речовини з залізом, калієм, магнієм, органічні сполуки вуглеводів, жирів, кислот, різні мікроелементи, є гормони і біогенні стимулятори - сполуки, які підсилюють життєдіяльність систем організму і його опір хворобам. На пацієнта виявляється фізичне, хімічне та біологічне дію. Підсумком «роботи бруду» стає активізація внутрішніх сил організму, які і перемагають хворобу.

Бруд видобувається з дна озера на різних глибинах, поміщається на відстійник для ущільнення і знаходиться в них близько 6 міс. Відпрацьована бруд поміщається в такі ж відстійники і заливається ропою озера, де відбувається регенерація лікувальної грязі.

Наукою доведено, що бруд і різні методи грязелікування в Саках надають різносторонню дію на основні системи людини - дихання, кровообіг, обмін речовин і виділення, а так само на шкірний покрив і периферичну нервову систему.

Жоден з медичних препаратів не здатний боротися з захворюваннями так ефективно, як внутрішні сили організми. Грязелікарня Саки ідеальне місце, де наука і матінка природа допоможуть вам повернути втрачене здоров'я. Саки Санаторії - це місце, де ви не тільки поправите здоров'я, а й відпочинете на березі моря.

головна фото ціни лікування зробити замовлення статті посилання


Санаторий-Пансионат "Танжер". Copyright © 2011-2013. E-mail: info@saki-tanger.com.ua. Тел. (06563) 2-40-45; +38(050)263-76-56